3. Бразилия погреба чилийските надежди, Уругвай и Колумбия празнуват (ВИДЕО)

Бразилия погреба чилийските надежди, Уругвай и Колумбия празнуват (ВИДЕО)

Много драма в зона Южна Америка

Изключително интересни двубои с драматична развръзка се изиграха в зона Южна Америка на световните квалификации.

Класиралият се вече тим на Бразилия победи Чили с 3:0 като домакин и остави съперника си на 6-то място в таблицата. Звездата на гостите Алексис Санчес не се оказа достатъчна за нещо повече.

Резултатът беше открит в 55-та минута от новото попълнение на Барселона Паулиньо. Дани Алвеш стреля от пряк свободен удар, вратарят изби и голмайсторът бе на точното място, за да направи добавка.

Само две минути по-късно Габриел Жезус направи 2:0. Нападателят на Ман Сити вкара на празна врата след контраатака и пас на Неймар.

Младият голмайстор оформи и класиката в 93-та минута с нов гол в опразнената врата, след като вратарят на гостите беше в противниковото наказателно поле.

Уругвай си подпечата мястото на Мондиала след победа с 4:2 над Боливия като домакин. Луис Суарес вкара два гола, а Мартин Касарес и Единсон Кавани добавиха по един. Силва и Годин от домакините си вкараха автоголове.

Перу и Колумбия изиграха много важен двубой в Лима, който завърши 1:1. Перуанците ще играят бараж, а Колумбия се класира директно за Мондиала. Хамес Родригес откри за гостите в 56-та минута, а Паоло Гереро в 76-та оформи крайния резултат.

Последният в таблицата Венецуела погреба шансовете на Парагвай за участие на световното. Парагвайците бяха домакини и бяха считани предварително за фаворит в мача, но се провалиха. С гол на Янгел Ерера в 86-та минута гостите спечелиха. След това двата тима получиха по един червен картон.