2. Световен футбол
  3. Бразилският шампион Коринтианс се закотви на дъното след 4 кръга

Бразилският шампион Коринтианс се закотви на дъното след 4 кръга

Роналдиньо дебютира за Атлетико Минейро и помогна за успеха с 1:0 срещу Палмейрас

Защитаващият титлата си в Бразилия отбор на Коринтианс остана на последно място след поражението с 0:2 при гостуването на Гремио в мач от 4-ия кръг.

Така най-богатият клуб в Бразилия има едно равенство и три поражения, а малка утеха може би е гова, че и Палмейрас е в същото положение.
Гремио постигна победата с головете на Марко Антонио в 21-ата минута и на Андре Лима в 28-ата.

Гремио ще играе на полуфиналите за Купата на Бразилия срещу отбора на Палмейрас и треньорът им Вандерлей Люксембурго даде почивка на голяма част от основните футболисти.

След началната загуба от Васко да Гама, сега Гремио навъртя три поредни победи и се изкачи до 3-ото място.

Роналдиньо направи дебют за Атлетико Минейро и помогна на отбора си да спечели с 1:0 срещу Палмейрас. Така тимът от щата Минас Жерайс е на 2-ро място с 10 точки, след като Жозе Алвеш-Жо се разписа в 49-ата минута.

Лидерът и миналогодишен вицешампион Васко да Гама се справи с 2:1 при гостуването си на Баия и води в класирането с 12 точки. Така мореплавателите са единственият отбор, който пордължава с пълен актив. Двама ветерани вкараха за Васко, като Жуниньо Пернамбукано откри в 8-ата минута, а Диего Соуза покачи на 2:0 в 32-ата минута.

В дербито на щата Сао Пауло едноименният отбор се наложи с 1:0 над Сантос, за който не игра Неймар. Сантос беше и без останалата част от важните си футболисти, съхранени за двубоя с Коринтианс в турнира Копа Либертадорес.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка