2. Световен футбол
  3. Буркина Фасо изпусна Екваториална Гвинея

Буркина Фасо изпусна Екваториална Гвинея

Отборът на селекционера Пол Пут удари две греди през първото полувреме

Буркина Фасо изпусна да победи отбора на Екваториална Гвинея в двубой от Група А на турнира за Купата на африканските нации. Срещата, която се проведе на стадиона в Бата, завърши при резултата 0:0. Гостите могат да съжаляват, защото през първото полувреме удари на два пъти греда. Това бе и второ поредно равенство от началото на турнира.

Отборът на белгийския селекционер Пол Пут игра по-активно през цялото време и създаде повечето интересни положения в двубоя. Футболистите на Екваториална Гвинея също имаха своите възможности и дори можеха да изненадат неприятно съперника си в края. Буркина Фасо владееше топката 57% от игровото време и бяха отправили общо 17 удара към вратата Овоно, срещу 10 на противника си.

Другият двубой от групата е между Габон и Конго, който започва от 21:00 ч. българско време.

В 19-ата минута Алайн Траоре бе много близо да открие резултата. Тогава той отправи силен удар извън наказателното поле, но топката се отби от лявата греда. В 39-ата минута отново Траоре бе в центъра на събитията, след като удари за втори път гредата. Той получи прецизен пас от Коне, но късметът не бе на негова страна.

През второто полувреме гостите имаха повече възможности за гол, но Питройпа, Алайн Траоре и Бертранд Траоре направиха сериозни пропуски. Вратаря Оново направи всичко по силите си да отрази опасните удари към неговата врата.

След този двубой Екваториална Гвинея се изкачи на второто място в Група А с актив от 2 точки, а Буркина Фасо заема последното място с 1.