2. Световен футбол
  3. Четирима кубински национали дезертираха в Канада

Четирима кубински национали дезертираха в Канада

Четирима футболни национали на Куба изчезнаха преди световната квалификация срещу Канада от група "С" на зона КОНКАКАФ.

Четирима футболни национали на Куба изчезнаха преди световната квалификация срещу Канада от група "С" на зона КОНКАКАФ. Островитяните пристигнаха в Торонто с група от 15 играчи, но в тимовия лист за мача бяха записани само 11 имена, които участваха в срещата без смяна. Старши-треньорът Александър Гонсалес призна, че четирима играчи са напуснали отбора, като допълни, че единият от тях е болен, но не даде повече подробности.

"Като повечето кубински спортисти, които пътуват по света, те също следват американската мечта. Трудно е да ги опазим. Тежко е за отбора и за мен да коментирам този въпрос", обясни Гонсалес.

Канада спечели мача с 3:0 с голове на Тусейнт Рикетс, Уил Джонсън и Дейвид Едгар. В група "А" САЩ постигна драматична победа над Антигуа с 2:1 като гост. Еди Джонсън вкара двете попадения за американците, включително и победното в последните секунди на мача. В група "В" Мексико разби Гвиана с 5:0 като гост и с пълен актив от 15 точки си осигури място в следващата фаза на квалификациите. Любопитното е, че възпитаниците на Хосе Мануел де ла Торе стигнаха до успеха с пет попадения в рамките само на 8 минути. Андрес Гуардадо, Орибе Пералта, автогол на Чарлс Полард, Хавиер Ернандес и Анхел Рейна се разписаха между 78-ата и 86-ата минута.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка