3. Чичарито бе избран за №1 в зона КОНКАКАФ

Чичарито бе избран за №1 в зона КОНКАКАФ

Тим Хауърд бе избран за най-добър вратар

Звездата на женския национален тим по футбол на САЩ Карли Лойд и мексиканският нападател Хавиер Ернандес бяха определени за най-добри футболисти за годината в зона КОНКАКАФ (Северна и Централна Америка и Карибския регион).

Лойд, която спечели наградата на ФИФА за Футболист на годината при жените, вкара хеттрик на финала на световното първенство и взе Златната топка за най-добър играч на турнира. Хавиер Ернандес вкара първия гол за Мексико при победата над САЩ в плейофа, която донесе на "ацтеките" място на Купата на конфедерациите през 2017 година.

Американецът Тим Хауърд бе избран за най-добър вратар при мъжете за трета поредна година, а при жените наградата спечели неговата сънародничка Хоул Соло. Треньор номер 1 при жените е Джил Елис от САЩ, а при мъжете спечели селекционерът на Панама Дарио Гомес.