2. Световен футбол
  3. Дел Пиеро и Хески с първи голове в Австралия (видео)

Дел Пиеро и Хески с първи голове в Австралия (видео)

Бившият италиански национал се разписа от пряк-свободен удар

Бившият италиански национал Алесандро дел Пиеро вкара първия си гол в австралийската Ей Лига при загубата на тима му ФК Сидни с 2:3 от Нюкасъл Джетс като домакин в мач от 2 кръг.

37-годишиният футболист вкара от фаул за 1:1 в 26-ата минута, след като четвърт час по-рано Райън Грифитс беше открил за гостите. Четири минути преди почивката се разписа и друга от звездите в австралийския футбол - Емил Хески, който с удар от воле върна аванса на Нюкасъл Джетс.

Това също бе дебютно попадение на бившия английски национал в австралийския шампионат. Крейг Гуудуин покачи на 3:1 в 64-ата, а 15 минути преди края Блейк Пауъл върна едно попадение за ФК Сидни.

С първата си победа за сезона Нюкасъл Джетс се изкачи на пето място в класирането, докато с две загуби ФК Сидни е на последна позиция.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка