2. Световен футбол
  3. Дел Пиеро се разписа в 800-ия мач в кариерата си

Дел Пиеро се разписа в 800-ия мач в кариерата си

Италианецът, който на 9 ноември ще навърши 38 години, вкара от дузпа при победата на ФК Сидни над Пърт Глори с 2:1

Италианецът Алесандро Дел Пиеро се разписа в 800-ия мач в кариерата си. Дел Пиеро, който на 9 ноември ще навърши 38 години, вкара от дузпа при победата на ФК Сидни над гостуващия Пърт Глори с 2:1 в мач от четвъртия кръг на австралийското футболно първенство.

Плеймейкърът беше точен от бялата точка в 58-ата минута с третия си гол за сезона, а за нарушението в наказателното поле защитникът на гостите Стийв Пантелидис получи червен картон.

С човек повече ФК Сидни стигна до пълен обрат с победно попадение на Брет Емертън в 70-ата минута. За Пърт резултата откри Травис Дод в 18-ата минута. С втория си пореден успех домакините се изкачиха на пето място в класирането с 6 точки.

Бившият английски национален нападател Емил Хески реализира два бързи гола в началото на второто полувреме при победата на Нюкасъл Джетс над гостуващия Мелбърн Виктъри в друг мач от кръга.

Хески вече има четири попадения през сезона и излезе начело в листата на най-добрите реализатори, а Нюкасъл се изкачи на второ място с 9 точки с третия си пореден успех.

Лидер също с 9 точки е Аделаида Юнайтед, който се наложи с 3:1 над гостуващия Уелингтън Финикс след две попадения на аржентинеца Херонимо Моралес Нойман.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка