2. Световен футбол
  3. Депортиво Кито почти си осигури 1/4-финал на Копа Либертадорес

Депортиво Кито почти си осигури 1/4-финал на Копа Либертадорес

Депортиво (Кито) победи с 4:1 Универсидад де Чили в първия осминафинален мач от Копа Либертадорес. Домакинският успех дойде, въпреки факта, че Депортиво остана с 10 души на терена още през първото полувреме.

Нападателят Матияс Алустиса вкара по един гол в двете полувремена за еквадорския клуб, който набра солиден аванс преди реванша.

Луис Чека и Фидел Мартинес също вкараха за отбора от Кито, който стигна до две попадения с човек по-малко на терена.

Матияс Родригес пък беше точен за Универсидад, който в края на мача остана без един от играчите си и без треньор. Вторият мач е следващата седмица в чилийския град Сантиаго

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026