2. Световен футбол
  3. Дида спаси три дузпи и класира Гремио на полуфинал за Купата на Бразилия

Дида спаси три дузпи и класира Гремио на полуфинал за Купата на Бразилия

Вратарят-ветеран Дида спаси три дузпи и помогна на Гремио да преодолее Коринтианс на четвъртфинала в турнира за Купата на Бразилия

Вратарят-ветеран Дида спаси три дузпи и помогна на Гремио да преодолее Коринтианс на четвъртфинала в турнира за Купата на Бразилия. Редовното време и продълженията завършиха 0:0, както приключи и първата среща. След това започна изпълнението на дузпите, а Дида спаси решителната последна дузпа на бившия си съотборник в Милан- Алешандре Пато. Пато се засили и опита да бие леко и технично в центъра, но вратарят не ес подлъга и улови топката.

"Очаквах изпълнението му в средата, просто го изчаках да го направи, заяви 40-годишният Дида относно удара на Пато, след който стана известен и крайният резултат 3:2 в полза на Гремио при 11-метровите изпълнения. Освен на Пато, вратарят спаси удари на Еденилсон и на плеймейкъра Данило.

На полуфинала Гремио ще излезе срещу отбора на Атлетико Паранаензе, който се класира за първи път в историята си на полуфинал в турнира. Атлетико Паранаензе удържа 0:0 на собствен терен срещу Интернасионал (Порто Алегре), а в първата среща завърши 1:1 и така отива на полуфинал по правилото за повече отбелязани голове на чужд терен. Въпреки сериозните фигури като Андрес Д'Алесандро, Диего Форлан и Инасио Скоко, отборът на Интернасионал не застраши по никакъв начин вратата на домакините от Парана.

Още една голяма звезда спира до тук в турнира. Това е холандският полузащитник Кларънс Сеедорф, който не успя да избута Ботафого. Черно-белите бяха разгромени с 0:4 пред 50 хиляди души на стадион Маракана от Фламенго, докато в първата среща беше постигнато равеннство 1:1. Нападателят Ернане заби хеттрик за Фла, който ще играе в следващия етап с победителя от двойката Васко да Гама- Гояш. Първата среща завърши 2:1 за Гояш, а тази нощ е реваншът в Рио де Жанейро.