2. Световен футбол
  3. Дрогба оформи юбилей - 50 гола за "слоновете"

Дрогба оформи юбилей - 50 гола за "слоновете"

Дидие Дрогба вкара своя гол номер 50 с екипа на националния отбор на Кот д'Ивоар

Дидие Дрогба вкара своя гол номер 50 с екипа на националния отбор на Кот д'Ивоар при победата с 2:0 срещу Тунис в приятелска среща.

Нападателят на Челси изигра 78-ми мач с екипа на "слоновете", като се разписа в началото на второто полувреме от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Карим Хаджи в наказателното поле.

В последните секунди на първата част Дрогба изведе Соломон Калу на голова позиция и другият футболист на Челси откри резултата. Кот д'Ивоар игра 17 минути с човек по-малко заради червен картон на полузащитника Чейк Тиоте.

В понеделник Кот д'Ивоар ще изиграе още един приятелски мач в Абу Даби. Този път съперник на Дрогба, Калу и компания ще бъде съставът на Либия. Турнирът за купата на африканските нации стартира на 21 януари.