2. Световен футбол
  3. Джерард дебютира за ЛА Галакси (ВИДЕО)

Джерард дебютира за ЛА Галакси (ВИДЕО)

Стиви Джи игра едно полувреме за Галакси при успеха с 2:1 над Клуб Америка на International Champions Cup

Стивън Джерард започна като титуляр и записа едно полувреме в дебюта си за американския Лос Анджелис Галакси. Бившият капитан на Ливърпул и на английския национален тим не успя да вкара гол, но неговият тим победи Клуб Америка с 2:1 в приятелския футболен турнир, който се провежда в Калифорния.

Джерард играеше само преди два месеца за отбора на Ливърпул, но 17-ият му сезон с червения екип беше и негов последен за родния клуб. Той зае традиционното за себе си място в центъра на халфовата линия и в Лос Анджелис Галакси, спускайки се редовно в атака и защитавайки често вратата на новия си тим.

"Стивън игра добре. Той подава отлично и си пасва много със своя колега в халфовата линия Жуниньо. Стивън спечели няколко единоборства и помогна при създаването на положения пред вратата на съперника. Можеше и да вкара, но дори и този мач е добър за него като първи", каза старши треньорът на американците Брус Арина.