3. Еквадор изхвърли Мексико от Копа Америка (ВИДЕО)

Еквадор изхвърли Мексико от Копа Америка (ВИДЕО)

Домакинът Чили вкара 5 гола на Боливия и оглави крайното класиране в група „А”

Първата голяма изненада на Копа Америка 2015 вече е факт!

Мексико отпадна още в груповата фаза, след като отстъпи с 1:2 пред Еквадор и по този начин остана на последната позиция в група „А” на надпреварата. Лидер в крайното класиране пък е домакинът Чили, който разгроми с 5:0 Боливия.

Въпреки това, за фазата на директните елиминации се класират именно Боливия и Чили, а Еквадор ще се надява Бразилия да победи Венецуела с поне два гола разлика или Уругвай да падне от Парагвай, също с най-малко две попадения.

След двете си загуби на старта Еквадор успя да постигне дебютен успех на форума, надделявайки над Мексико на ст. "Ел Тениенте" в Ранкагуа. В 26-ата минута тимът поведе чрез Милер Боланос, а в 57-ата Енер Валенсия покачи на 2:0, като и този гол бе изработен от Боланос.

Мексиканците все пак стигна до реализирането на почетен гол, вкаран от Раул Хименес в 64-ата минута от дузпа. Така „ацтеките” останаха с две точки в своя актив, след две равенства.

В другата среща от група „А” Чили разби Боливия с 5:0.

Още преди мача, играл се на препълнения Национален стадион в Сантяго, двата отбора си бяха осигурили класиране за следващата фаза. Резултатът бе открит още в 3-тата минута от Арангуис при асистенция на Варгас.

В 37-ата миута Сачес удвои след пас на Валдивия. В 66-ата минута Арангуис вкара отново, правейки резултата класически, а в 77-ата минута Медел реализира за 4:0, като Валдивия асистира и за това попадение. В 86-ата минута пък боливиецът Ралдес си отбеляза автогол, оформяйки крайното 5:0.