2. Световен футбол
  3. Еквадор удържа Бразилия на "Копа Америка" (ВИДЕО)

Еквадор удържа Бразилия на "Копа Америка" (ВИДЕО)

Паоло Гереро стана голмайстор №1 на Перу при минимален успех над Хаити, Парагвай и Коста Рика с 0:0 в адски условия

Бразилия демонстрира магически докосвания, но липса на убийствен инстинкт при 0:0 срещу Еквадор в първия мач от група „В” на Копа Америка. Двубоят се проведе рано тази сутрин на стадион „Роуз Боул” в Пасадина, Калифорния, където бразилците станаха световни шампиони през 1994 г.

Разочарованието за „кариоките” можеше да бъде по-голямо, ако гол на Милър Боланьос не беше много спорно незачетен.

Бразилия, осемкратен шампион в надпреварата, имаше положение след положение, но трябваше да се задоволи само с точката, като изгуби инерция през второто полувреме.

„Селесао” не можеше да разчита на няколко топ футболисти. Най-отчетлива бе липсата на капитана Неймар, който гледаше от трибуните. Той няма позволение от Барселона да играе. Отсъстваха още Давид Луис, Тиаго Силва и Дъглас Коща, като това се отрази.

Филипе Коутиньо пропусна след корнер отблизо, а Лукас Лима от Еквадор прати с глава встрани.

Крилото на Челси Вилиан впечатли, но беше заменен принудително поради контузия 15 минути преди края.

Еквадорците всъщност вкараха един гол, но той бе отменен и това се оказа ключовия момент в срещата. В 66-ата минута нападателят на Гремио Боланьос центрира или по-скоро стреля от почти никакъв ъгъл, вратарят на Бразилия Алисон се изяви нескопосано и топката се озова в мрежата му. Попадението обаче не бе признато, тъй като според страничния съдия топката е напуснала с целия си обем игрището преди удара на Боланьос

Паоло Гереро задмина Теофило Кубиляс и стана голмайстор №1 на своята страна, след като донесе победата 1:0 на Перу срещу Хаити в Сиатъл.

32-годишният Гереро, който беше голмайстор на Копа Америка през 2011 и 2015 г., засече центриране на Едисон Флорес и „инките” откриха своята кампания в група „В” с победа.

Флорес можеше да даде аванс на Перу в края на първото полувреме, но свирепият му удар срещна гредата. Перу увеличи темпото през второто полувреме и само хубаво спасяване отстрана на вратаря и капитан на Хаити Джони Пласиде попречи на Ренцо Реворедо в 59-ата минута. В 61-ата минута обаче падна единственият гол.

Двукратният шампион Парагвай беше удържан също за 0:0 от Коста Рика в тежки условия в Орландо.

Коста Рика завърши мача с 10 души, след като защитникът Кендал Уостън беше изгонен в добавеното време за необуздано влизане срещу Нелсон Валдес. Той ще пропусне вторнишкия мач в Чикаго срещу САЩ.

Резултатът остави Колумбия, който победи САЩ в петък, еднолично на върха в група „А”.

Силната горещина и влага (температурата при първия съдийски сигнал беше 33 градуса), служеше като оправдание за двата отбора за липсата на спектакъл пред обидно малкото публика от 14 334 зрители.

Селекционерът на Парагвай Рамон Диас каза, че е „лудост” да се играе мач в 5 ч следобед.