2. Световен футбол
  3. Фламенго отпадна от Копа Либертадорес (видео)

Фламенго отпадна от Копа Либертадорес (видео)

Бразилският тим надделя с 3:0 над Ланус, но отпадна от турнира заради победата на Емелек над Олимпия

Бразилският футболен клуб Фламенго, със звездата Роналдиньо в състава си, беше елиминиран от Копа Либертадорес, след като се наложи с 3:0 над Ланус, но победа на Емелек обезмисли целия мач.

Защитникът Хосе Кинонес вкара за Емелек в добавеното време при победата с 3:2 над Олимпия, с което еквадорците и Ланус продължиха към осминафиналите от втора група. Аржентинците останаха на първо място с десет точки, Емелек е втори с девет, а Фламенго е на третата позиция с актив от осем точки. Последен е Олимпия с точка по-малко от бразилците.

Играчите на Фламенго, които се оттеглиха от терена само три минути преди края на мача в Парагвай, знаеха само това, че Олимпия е изравнил във втората минута на добавеното време чрез Пабло Себайос. След това обаче те разбраха, че секунди по-късно Кинонес е вкарал решителния гол за Емелек.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026