2. Световен футбол
  3. Фламенго победи Вашко да Гама в мач с четири червени картона (ВИДЕО)

Фламенго победи Вашко да Гама в мач с четири червени картона (ВИДЕО)

Двубоят беше прекъснат за около час заради пороен дъжд в средата на първото полувреме

Фламенго победи гостуващия Вашко да Гама с 2:1 в мач с четири червени картона от щатския шампионат по футбол на Рио де Жанейро за купа "Гуанабара". Двубоят беше прекъснат за около час заради пороен дъжд в средата на първото полувреме, но именно дъждът оказа съществено значение за първия гол на "Маракана".

В 18-ата минута вратарят на гостите Мартин Силва опита да подаде по тревата към защитника Родриго, но топката спря в локва, от което се възползва нападателят Александро, който овладя и реализира за 1:0 за Фламенго.

Малко по-късно теренът се превърна в истинско блато, на което не можеше да се играе, а главният рефер Жоао Батиста де Аруда спря мача. Малко след подновяването на играта, в 29-ата минута на срещата, Жилберто изравни, след като се разписа в четвърти пореден мач.

В 53-ата минута Александро отново даде аванс на Фламенго от дузпа, а сериозните инциденти станаха в края на двубоя. В 81-ата минута Паулиньо повали откъсващия се в чиста позиция нападател на Вашко Бернардо, което запази искрата и футболистите на двата отбора размениха удари на игрището.

Де Аруда показа директни червени картони на Паулиньо и Бернардо, както и на Андерсон Пико от домакините и на Пабло Гинясу от гостите. Така двата тима завършиха двубоя с по 9 души на терена.

Фламенго е трети в класирането с 26 точки, а поражението свали Вашко от върха, който също има 26 точки, но вече е четвърти.

Ботафого се изкачи на първото място с 28 точки след успех с 1:0 като гост над Кобифриензе. Родриго Пиньо се разписа два пъти при победата на Мадурейра с 3:0 срещу домакина Волта Редонда, която прати тима на второто място с 26 точки.

Меси: Първата цел е изпълнена