2. Световен футбол
  3. Германия и САЩ се класираха за полуфиналите на световното първенство по футбол за жени

Германия победи Франция с 5:4 след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналите на световното първенство по футбол за жени в Канада.

Германия победи Франция с 5:4 след изпълнение на дузпи и се класира за полуфиналите на световното първенство по футбол за жени в Канада. Редовното време завърши 1:1, а в продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол. Селия Шашич изравни за Германия от дузпа в 84-а минута, а Надине Ангерер спаси наказателен удар на Клер Лавоге. Луиза Несиб изведе Франция напред в резултата в 64-а минута.

Германия, световен шампион за 2003 и 2007 година, ще играе на полуфиналите срещу тима на САЩ, победил Китай с 1:0 в Отава. Карли Лойд донесе успеха на американките с попадение в 51-а минута. САЩ достига до финал в четири от всичките седем световни първенство за жени, но няма трофей от 1999 година насам. Тимът няма допуснат гол в 423 минути от началото на шампионата. Американките получиха попадение единствено при победата с 3:1 срещу Австралия в груповата фаза. Тимът на САЩ продължи серията си без поражение от Китай на 25 мача от 2003 година насам.