2. Световен футбол
  3. Хамес Родригес пропуска мача с Парагвай

Хамес Родригес пропуска мача с Парагвай

Колумбиецът изпитва болки в рамото след победата над САЩ с 2:0, но може да е готов за Коста Рика

Капитанът на Колумбия Хамес Родригес ще пропусне срещата с Парагвай от група "А" на турнира Копа Америка във вторник, съобщи Колумбийската футболна федерация. Халфът на Реал Мадрид падна лошо през второто полувреме при победата с 2:0 над домакините от САЩ и нарани рамото си.

Участието му в третия мач от надпреварата е под съмнение, защото колумбиецът е на обезболяващи инжекции и физиотерапия. Селекционерът на „лос кафетерос“ Хосе Пекерман и лекарският щаб препоръчват няколко дни почивка на европейския клубен шампион.

Те ще направят всичко възможно Хамес да е готов за последния мач от груповата фаза – срещу Коста Рика през уикенда. Най-вероятно Дайро Морено ще заеме мястото на контузения Хамес.