2. Световен футбол
  3. Хамза и "червения" Платини само гледаха 1:1 между Тунис и Кабо Верде (ВИДЕО)

Хамза и "червения" Платини само гледаха 1:1 между Тунис и Кабо Верде (ВИДЕО)

Нито един от настоящите и бивши играчи от А група не се появи на терена в мача от Група B на Купата на Африка

Тунис изпусна победата срещу Кабо Верде и се задоволи само с 1:1 срещу Кабо Верде в първи мач за двата тима в Група B на Купата на Африканските нации. При същия резултат по-рано днес завърши и другият мач в групата между Замбия и ДР Конго и така и 4-те отбора са с абсолютно равен актив – по една точка и голова разлика 1:1.

Очакваше се участие в мача между Тунис и Кабо Верде да вземат настоящи и бивши играчи от А група, но това не се случи. Юнес Хамза от Лудогорец остана на пейката на Тунис и не се появи в игра, а същото се случи с Луис Соарес-Платини от ЦСКА и бившето крило на Левски Гари Родригес.

Тунис играеше по-напористо, ала Кабо Верде имаше малшанса да нацели гредата преди почивката.

Натискът на тунизийците се отплати чак в 70-ата минута. Тогава Саихи пусна в коридор за Али Маалул, който обърна успоредно на вратата за Али Монсер, който откри резултата.

6 минути по-късно Елдон овладя пас на Стопира на фланга, финтира на аутлинията и бе спънат от бранителя на румънския Астра – Бен Юсеф, което доведе до дузпа за Кабо Верде. Самият Елдон Рамос, който е играч на Спортинг Лисабон, вкара дузпата с неспасяем удар в горния ъгъл – 1:1.

Бранителят на Монако Аймен Абденур бе близо до победен гол за Тунис, но ударът му с глава бе отразен от вратаря Возиня, а имаше и вдигнат флаг за засада.

Във вторите мачове в Група B за Купата на Африка Тунис ще играе със Замбия, а Кабо Верде среща ДР Конго.