2. Световен футбол
  3. Хирошима зае пето място в Световното клубно първенство след победа в азиатското дерби (ВИДЕО)

Японците победиха южнокорейците от Улсан с 3:2

Японският шампион Санфрече Хирошима спечели пето място на световното клубно първенство по футбол, след като стигна до обрат и победа с 3:2 над азиатския първенец Улсан.

Играчите от Република Корея поведоха рано в резултата с автогол на Хироки Мизимото, но Сатору Ямагаши изравни за Санфрече малко преди почивката.

В 56-та минута той подаде за гол на Хисато Сато, който вкара и третото попадение за японците, давайки непреодолим аванс на своя тим.

Лий Джун беше точен за корейците в добавеното време на мача, но неговият точен изстрел от пряк свободен удар само оформи крайното 3:2 в полза на Санфрече.

По-късно днес в Япония играят бразилският Коринтианс и египетският Ал Ахли, които ще определят първия финалист на турнира.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка