2. Световен футбол
  3. Холандия допусна шокиращ обрат в контрола срещу САЩ (ВИДЕО)

Холандия допусна шокиращ обрат в контрола срещу САЩ (ВИДЕО)

"Янките" наказаха "лалетата" с 4:3 насред "Амстердам Арена"

Холандия допусна шокиращ обрат в приятелски мач срещу САЩ, който загуби с 3:4. „Лалетата” водеха до 70-ата минута с 3:1, но допуснаха три гола в последните 20 минути на срещата, два от които в интервала от една минута (89-90`).

Двата тима показаха открита и офанзивна игра през първата част, в която не липсваха голови положения. Пред „янките” се откриха повече възможности за откриващо попадение през първата половина на полувремето, а в 21-ата в рамките на няколко секунди нацелиха гредата два пъти.

Последва сериозен натиск от страна на американския тим и в 23-ата минута единствено навременната намеса на Яспер Силесен опази мрежата на „лалетата” суха.

Хунтелаар трябваше да отбележи в 25-ата, но не успя да преодолее Гузан, останал сам срещу вратаря на САЩ. Все пак футболистът на Шалке стигна до попадение две минути по-късно, когато засече с глава центриране на Мемфис Депай.

САЩ отвърна бързо и в 33-ата Зардес  възстанови равенството след грешка на Янмаат в отбрана.

Второто полувреме започна по-добре за холандския тим и за осем минути „лалетата” поведоха с 3:1.

Хунтелаар отново бе точен в  49-ата, извеждайки своя тим напред в резултата, а Мемфис Депай направи 3:1 в 53-ата минута.

Холандците се виждаха вече победители в срещата и подцениха съперника си, за което бяха наказани от селекцията на Юрген Клинсман.

В 70-ата минута Джон Брукс даде началото на обрата на „Амстердам Арена”, намалявайки на 2:3. В заключителните минути на двубоя САЩ се вдигна на финален щурм и разнебити отбраната на домакините за една минута. В 89-ата Даниел Уилямс вкара за 3:3, а само минута по-късно Боби Ууд направи обрата пълен, смълчавайки трибуните на холандския стадион.

Меси: Първата цел е изпълнена