2. Световен футбол
  3. Холандия и Колумбия не си отбелязаха голове (ВИДЕО)

Холандия и Колумбия не си отбелязаха голове (ВИДЕО)

"Лалетата" играха с 10 души от 35-ата минута на мача на "Амстердам Арина"

Холандия и Колумбия не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в приятелска среща, която се игра „Амстердам Арина” в холандската столица. Две от големите звезди на „лалетата” – Робин ван Перси и Ариен Робен, не взеха участие в срещата.

През първото полувреме дойде и една от най-добрите възможности на домакините за отбелязване на гол. Тя бе в 7-ата минута, когато след удар на Рафаел ван дер Ваарт кълбото срещна гредата. Джърмейн Ленс също имаше шанс да открие за холандците, но след удара му кълбото не попадна в целта.

Холандия остана с десет души на терена в 35-ата минута, когато директен червен картон получи Джърмейн Ленс.

През втората част и Колумбия имаше своите шансове в мача. Пропуски пред Яспер Киселен обаче направиха Радамел Фалкао и Макнели Торес. Кевин Строотман се отчете с два неточни удара за Холандия в края на двубоя. Преди това през втората част пропуски за домакините направиха и Грегори ван дер Вийл и Мемфис Депай, а удари на Лерой Фер и Рон Влаар бяха блокирани.

Така мачът завърши при нулево равенство. И Холандия, и Колумбия ще участват на Мондиал 2014 в Бразилия. Холандците завършиха на първо място в група „D” на квалификациите в зона Европа, докато колумбийците финишираха втори в зона Южна Америка.