2. Световен футбол
  3. Хондурас ще играе на Мондиал 2014 (ВИДЕО)

Хондурас ще играе на Мондиал 2014 (ВИДЕО)

Мексико завърши на четвърто място в зона "КОНКАКАФ" и ще се изправи срещу Нова Зеландия в плейофите за място на световното в Бразилия

Отборът на Мексико регистрира поражение с 1:2 като гост на Коста Рика, но все пак все още има шансове да се класира за Световното първенство в Бразилия, след като завърши на четвърто място в крайното класиране на финалния етап от квалификациите в зона „КОНКАКАФ”. Така мексиканците ще играят срещу Нова Зеландия на плейофите за участие на финалите на Мондиал 2014.

Междувременно Хондурас завърши наравно 2:2 като гост на Ямайка и финишира на третата позиция, което значи, че се класира директно за шампионата в Бразилия.

САЩ пък постигна драматична победа с 3:2 като гост на Панама.

САЩ и Коста Рика си бяха гарантирали мястото на световното още преди изиграването на последните мачове тази нощ. В крайното класиране САЩ финишира на първото място с актив от 22 точки, а Коста Рика е на втората позиция с 18. Хондурас е трети с 15 точки, следван от Мексико с 11, Панама с 8 и Ямайка с 5.

Брайън Руис откри в полза на Коста Рика срещу Мексико в 25-ата минута на играния в Сан Хосе двубой, а 4 по-късно Орибе Пералта бе точен за 1:1. Победното второ попадение за костариканците бе дело на Алваро Саборио в 64-ата минута.

САЩ губеше с 1:2 от Панама до добавеното време на двубоя, но с два гола в продължението успя да осъществи обрат до 3:2. Иначе Габриел Торес изведе панамците с гол напред в резултата в 18-ата минута, а Михаел Ороско възстанови равенството за гостите от САЩ в 64-ата. Панама отново поведе в 83-ата минута, когато Луис Техада се разписа за 2:1. САЩ успя да изравни в 3-ата минута на добавеното време на двубоя след попадение на Греъм Зуси, а минута след това Арон Йохансон отбеляза трети гол за гостите и по този начин американците спечелиха с 3:2.

Хондурас поведе срещу Ямайка в Кингстън още във 2-ата минута с попадение на Карлос Костли, но само минута по-късно Хорхе Кларос си отбеляза автогол и равенството бе възстановено – 1:1. Хондурас отново излезе с гол напред в резултата в 33-ата минута, когато Мейнор Фигероа направи резултата 2:1 в полза на гостуващия тим, а крайното 2:2 оформи Родолф Остин от дузпа в 59-ата минута.