2. Световен футбол
  3. Испания подчини Англия и е новият световен шампион! (ВИДЕО)

Испания подчини Англия и е новият световен шампион! (ВИДЕО)

Испанките победиха с 1:0 и изпуснаха дузпа

Испания е новият световен шампион при жените. Състезателките на „ла роха“ се наложиха над Англия с 1:0 в във финала Мондиала на „Олимпийския стадион“ в Сидни, Австралия. Единственото попадение, оказало се победно за Испания бе дело на Олга Гарсия, която реализира в 29-ата минута на двубоя.

Темпото бе изключително високо в началните минути на срещата, но до чистите положения пред двете врати липсваха.

Англия имаше първото чисто положение в срещата. В 17-ата минута Лоурън Хемп се озова на чиста позиция и шутира от границата на наказателното поле, но ударът й бе блокиран.

Само минута по-късно след центриране в наказателното поле на Англия Алба Редондо засече, но Мери Ърпс се намеси по великолепен начин.

Мариона Калденти намери по чудесен начин Олга Гарсия, която с първото си докосване успя да преодолее Ърпс и да открие резултата в полза на испанските в 29-ата минута на срещата.

Англия пропиля още една чиста възможност за гол в 42-рата минута, когато Хемп продължи топката за Алеша Русо, която овладя и стреля от наказателното поле, но ударът й не успя да порази целта.

В началните минути на второто полувреме темпото бе ниско. Мариона Калденти навлезе в наказателното поле и стреля, а топката срещна ръката на Кейра Уолш. Испания получи правото да изпълни дузпа в 70-ата минута на двубоя. Дженифър Ермосо стреля от бялата точка , но Ърпс хвана ъгъла и успя да отрази удара на испанката.

Испания можеше да сложи точката на спора в 89-ата минута, когато Ермосо шутира от границата на наказателното поле, но в последния момент Джесика Картър се хвърли самоотвержено на шпага и изби топка изпод краката на състезателката на „ла роха“.

Добавеното време на срещата бе 13 минути, но те не стигнаха на Англия да достигне до изравнителното попадение. Така състезателките на „трите лъва“ последваха съдбата на мъжкия отбор от Евро 2020, когато представителният тим загуби своя финал от Италия.