2. Световен футбол
  3. Кабо Верде и ДР Конго взеха по точка

Кабо Верде и ДР Конго взеха по точка

Двубоят от Група В завърши при равенство 0:0

Отборите на Кабо Верде и Демократична република Конго не излъчиха победител във втория двубой от Група В на турнира за Купата на африканските нации. Срещата завърши при равенство 0:0. Така и двата тима ще трябва да търсят задължителни победи в следващите си срещи, за да могат да имат шанс да продължат напред в надпреварата.

Футболистът на ЦСКА Луис Соарес, който е национал на Кабо Верде, игра през  последните десет минути.

Кабо Верде създаде повече ситуации от съперника си и отправи общо 15 удара към вратата, като 6 от тях бяха в нейните очертания. Докато футболистите на ДР Конго имаха само един точен изстрел за целия мач.

Калу бе много близо да открие резултата за островитяните през първото полувреме, но опасният му удар с глава бе умело избит от вратаря Роберт Кидаиба. Яник Боласие за ДР Конго също можеше да отбележи преди почивката, но стражът на Кабо Верде запази мрежата ис „суха”.

През второто полувреме основна заслуга да се запази крайното равенство имаше Кидаиба, който спаси силни и опасни удари на Варела, Геге и Хелдо.

В другия двубой от групата Тунис победи Замбия с 2:1. Така ситуацията в групата е следната: Тунис е на  първото място с 4 точки, на второ е Кабо Верде с 2, следван ДР Конго със същия актив. На последното място е Замбия с 1.