2. Световен футбол
  3. Канада ще играе на Световно за първи път от 36 години (ВИДЕО)

Канада ще играе на Световно за първи път от 36 години (ВИДЕО)

След разгром с 4:0 над Ямайка

Канада победи с 4:0 Ямайка и кръг преди края на квалификациите в зона КОНКАКАФ си осигури класиране на Световното първенство в Катар, което означава, че тимът ще участват на Мондиал за първи път от 36 години.

Шейл Ларин откри в 13-ата минута, а Таджън Бюканън удвои до края на полувремето. В края на срещата Джуниър Хойлет и автогол на Адриан Мариапа оформиха крайното 4:0.

Цял мач за Канада записа бившият страж на Лудогорец Милан Борян.

Канадците имат актив от 28 точки и със сигурност си гарантират място сред първите три отбора, което гарантира място на първенството в Катар. САЩ и Мексико заемат втора и трета позиция, но все още не са си осигурили класиране.

Американците разгромиха с 5:1 Панама, след като хеттрик реализира Кристиан Пулишич. За гостите не игра защитникът на Левски Хосе Кордоба.

Мексико стигна до успех с 1:0 при гостуването си на Хондурас. Коста Рика спечели с 2:1 визитата си на Ел Салвадор и си осигури поне четвъртото място, даващо право на бараж.

През 1986 година Канада дебютира на световни финали, като останаха последни в група с Франция, СССР и Унгария.