2. Световен футбол
  3. Кейсуке Хонда донесе победа на Япония над Ирак

Кейсуке Хонда донесе победа на Япония над Ирак

"Самураите" взеха втора поредна победа на нула и гледат смело към следващата фаза

Япония е съвсем близо до четвъртфинал след втората си победа в група D на турнира за Купата на Азия. Днес защитаващият титлата си отбор се наложи с 1:0 над Ирак. Звездата на тима Кейсуке Хонда вкара единствения гол от дузпа в 23-ата минута, след като сам си я спечели.

Мачът имаше доста голови положения, като Хонда освен гола, удари и греда, а на три пъти пропусна други добри възможности. Иракчаните стартираха с надеждата да вкарат първи гол, но с изключение на няколко мелета, получили се след центрирания от свободни удари, други притеснения за вратаря Каваджима нямаше.

В 22-ата минута след подаване на Ясухито Ендо, играещ своя мач номер 150-и мач за Япония, центрира и от точката за изпълнение на дузпа Хонда стреля в аут. Но минути по-късно съдията отсъди дузпа, след като двама бранители на Ирак му направиха сандвич в наказателното поле.

Малко преди почивката Шнджи Оказаки можеше да удвои, но вратарят Джалал Хасан Хачим спаси акробатично. Веднага след началото на второто полувреме японците отново бяха по-активни, а Хонда удари горната греда. Вратарят на Ирак ке намеси и при центриране на Оказаки, което летеше заплашително към мрежата му.