2. Световен футбол
  3. Китай направи обрат срещу Узбекистан и се класира за четвъртфинал

Китай направи обрат срещу Узбекистан и се класира за четвъртфинал

Отборът на Ален Перен победи с 2:1

Китай оглави група В на турнира за Купата на Азия, след като победи Узбекистан с 2:1 и записа втора победа. Така китайците, водени от френския треньор Ален Перен, се класираха предсрочно за четвъртфиналите, тъй като преследвачите им играят един срещу друг в последния мач. За 2-ата позиция ще спорят Узбекистан и Саудитска Арабия, които пък днес победиха с 4:1 КНДР. Узбекските играчи откриха резултата в 22-ата минута чрез Одил Ахмедов, чийто удар рикошира в крак на бранител от Китай и направи парабола, която беше невъзможна за спасяване от Ван Далей. Авансът на Узбекистан беше логичен през този период от мача и заради по-добрата игра на отбора, който контролираше събитията на терена.

Но след почивката китайците излязоха преобразени и доминираха почти през всичките 45 минути. У Си изравни в 55-ата минута с удар от 10 метра и пас преди това на Гао Лин, който преодоля защитник на Узбекистан. В 68-ата минута Китай направи пълен обрат. Играещият във Волфсбург Чжън Чжъ асистира на Сун Къ, който наказа вратаря на Узбекистан Игнатий Нестеров за наубедителното му представяне. Въпреки изоставането, отборът на треньора Мирджалол Касимов така и не успя да направи натиск, но вместо това на няколко пъти можеше да пусне и трети гол.