2. Световен футбол
  3. Класика с фамозен гол прати Гана за пети път поред на полуфинал за Купата на Африка (ВИДЕО)

Кристиян Ацу вкара невероятно попадение за успеха на "Черните звезди" с 3:0 над Гвинея

Гана не остави съмнение в превъзходството си над Гвинея и спечели с 3:0 в четвъртфинала от турнира за Купата на Африканските нации. Така „черните звезди” ще срещнат домакините от Екваториална Гвинея в полуфинала в четвъртък, 5 февруари. Те стигат за пети пореден път на крачка от финала.

Отборът на Гана, воден от Авраам Грант, започна отлично мача и поведе след само 4 минути. Андре Аю овладя пас от Апия и чукна отлично с петичка на пътя на Кристиян Ацу, който прати зад протегналия се вратар за 1:0.

Траоре изпусна добра възможност за гвинейците, които достигнаха фазата на елиминациите по възможно най-драматичния начин след три равенства по 1:1 и напълно равни показалите с Мали.

Вратарят на Гвинея Ятара блъсна Ацу при спряна игра и необяснимо защо съдията му показа само жълт картон.

Минутка преди почивката централният защитник Санко изчисти кошмарно и Квеси Апия се възползва, като стреля между краката на вратаря за 2:0.

Ибрахима Траоре провали добра възможност за Гвинея да върне един гол, а в следващата атака Кристиян Ацу вкара страхотен гол, който спокойно може да претендира не само за гол на турнира, а и за гол на годината.

Играещият под наем от Челси в Евертън атакуващ играч едва овладя топката на тъчлинията, но после финтира Пайе, навлезе към центъра с две бързи крачки и с брилянтен шут заби в далечния горен ъгъл – 3:0 и край на интригата.

В добавеното време вратарят Ятара направо полудя и се вряза като камикадзе в тялото на Асамоа Гиан, което му донесе директен червен картон и загрози края на мача.