2. Световен футбол
  3. Колон прекъсна победната серия на Бока Хуниорс

Колон прекъсна победната серия на Бока Хуниорс

Така Бока падна на второ място в класирането с 10 точки. Лидер с пълен актив от 12 точки и Росарио Сентрал

Колон измъкна 1:1 срещу Бока Хуниорс и прекъсна победната серия на съперника в четвъртия кръг на аржентинското футболно първенство. Домакините се добраха до равенството с попадение на Кристиан Гуанка в 68-ата минута, след като Хуан Мартинес беше извел "синьо-жълтите" напред девет минути преди почивката.

Така Бока падна на второ място в класирането с 10 точки. Лидер с пълен актив от 12 точки и Росарио Сентрал, който обърна Олимпо от 0:1 до 3:1 като гост след хеттрик на Марко Рубен през второто полувреме.

Ривър Плейт разочарова почитателите си, след като пропиля два гола аванс и завърши 2:2 срещу гостуващия Унион Санта Фе. Възпитаниците на Марсело Гаярдо са четвърти с 8 точки. Шампионът Расинг Клуб стигна само до 1:1 при гостуването си на Атлетико Рафаела и с 5 точки остана в средата на таблицата на 16-ото място от 30 отбора със само една победа от началото на кампанията.

Меси: Първата цел е изпълнена