2. Световен футбол
  3. Колумбия, Мали, Португалия и Уругвай стартираха с победи на Световното за младежи

Форумът се провежда в Нова Зеландия

Колумбия победи Катар в първа среща от Група С на Световното първенство по футбол за младежи, което се провежда в Нова Зеландия. Жоао Родригес вкара за крайното 1:0 в 24-ата минута на мача.

Родригес, който играе за португалския отбор Витория Сетубал, простреля вратаря Юсуф Хасан след самостоятелен десетметров пробив и шут по земята.

Катарците разчитат именно на тази селекция да ги представя на Световното, на което са домакини през 2022-а година. Формацията спечели първия си трофей - шампиони на Азия до 19 години, а по време на въпросното Световно първенство ще бъдат на възраст 25-26 години и задачата на испанския треньор Феликс Санчес е да прибави още качества у тях.

В другата среща от групата Португалия отнесе Сенегал с 3:0, като Мартинс откри резултата в 1-ата минута, а Андре Силва и Нуно Сантош добавиха други два късни гола в 91-ата и в 92-ата минути.

В група D в мач с три червени картона Мали се наложи над Мексико с 2:0, а Уругвай победи с 1:0 Сърбия, която отиде на Световното за сметка на България. Във втората си среща Сърбия ще играе с Мали на Отаго Стейдийм в Дънидийн.

Меси: Първата цел е изпълнена