2. Световен футбол
  3. Корея победи Нова Зеландия в бенефиса на ветеран от защитата

Корея победи Нова Зеландия в бенефиса на ветеран от защитата

Резервата Дже-сон Лий вкара гол в заключителните минути за победата на Република Корея с 1:0 над Нова Зеландия, с което ветеранът Ду-ри Ча записа успешен бенефис с фланелката на националния си отбор.

Корейците се измъчиха за равенство 1:1 с Узбекистан в петък, а контролата срещу Нова Зеландия не беше много по-различна. Все пак участниците на последното световно първенство имаха известно преимущество в играта, но дълго време не успяваха да вкарат. Заслуга имаше предимно вратарят на зеландците Стефан Маринович, който спаси дузпа на Хън-мин Сон през първото полувреме и извади други опасни положения. Лий, дебютирал само три дни по-рано срещу Узбекистан, вкара единственото попадение в срещата четири минути преди края. Той настигна загубена топка след спасяване на Маринкович и оформи крайното 1:0. След попадението футболистите на Република Корея притичаха до тъчлинията и поздравиха ветерана Ча, който оповести намеренията си да се откаже от международния футбол след загубата от Австралия на финала на турнира за купата на Азия. Феновете в Република Корея обаче искаха той да изиграе още един мач пред родна публика, за да го изпратят подобаващо.

"Не бях велик футболист, но винаги се раздавах на терена и се радвам, че заслужих благодарности за труда ми. Сега е време просто да се наслаждавам на футбола и да бъда щастлив", каза Ча пред 33 хиляди зрители на стадиона.

Меси: Първата цел е изпълнена