2. Световен футбол
  3. Коринтианс дръпна със 7 точки на върха в Бразилия (ВИДЕО)

Коринтианс дръпна със 7 точки на върха в Бразилия (ВИДЕО)

Интернасионал помете Васко да Гама с 6:0, Лисандро Лопес вкара два пъти

Коринтианс вече има преднина от 7 точки на върха в класирането на бразилското първенство, след като записа победа с 2:0 над гостуващия Флуминензе в 22-ия кръг. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Марсиел в 5-а минута и на Ралф в 71-а минута. Жадсон асистира и за двата гола.

Коринтианс, който продължи серията си без поражение на 14 мача, води в класирането с 49 точки, Атлетико Минейро е с 42 точки, а Гремио е на трето място с 38 точки и мач по-малко.

Вторият в класирането Атлетико Минейро допусна домакинско поражение от Атлетико Паранензе.

Валтер донесе успеха на гостите след точно изпълнена дузпа в 58-а минута. Отборът на Атлетико игра цяло второ полувреме с човек по-малко на терена, след като Маркос Роша получи червен картон.

Интернасионал разгроми Васко да Гама с 6:0 като с два гола се отличи Лисанро Лопес.

Петият в класирането Сао Пауло завърши 0:0 като гост на предпоследния Жойнвил. Гояш се наложи над Палмейрас с 1:0, а Коритиба и Спорт направиха 0:0. В други срещи Фламенго надделя над Авай с 3:0, а Понте Прета загуби от Криузейро с 1:2.