2. Световен футбол
  3. Коринтианс се разправи с претендента Атлетико Минейро и вече вижда титлата (ВИДЕО)

Коринтианс удари съперника с 3:0 на неговия стадион и дръпна с 11 точки на върха

Коринтианс е почти сигурният нов шампион на бразилското първенство, след като тимът от Сао Пауло надви основния си конкурент Атлетико Минейро с 3:0 на собствения му стадион. Гостите не се притесниха дори от среднощната атака на фенове на съперника пред хотела, за да поведат с 11 точки на върха.

Първото полувреме беше безрезултатно за двата тима, но след почивката Малкълм, Вагнер Лов и Лука вкараха три гола и смълчаха стадиона в Бело Оризонте. Така Коринтианс вече се нуждае само от пет точки в последните си пет мача, за да спечели шеста титла на Бразилия.

"Направихме огромна крачка към титлата, но шампионатът далеч не е свършил", предупреди Вагнер Лов след мача.

Гремио запази третото си място в генералното класиране, след като надви с 2:0 Фламенго с голове на Евертон и Бобо. Атлетико Минейро води с три точки на Гремио на второто място, докато четвърти е Сантос с допълнителни шест пункта пасив.