2. Световен футбол
  3. Кот д’Ивоар открадна точките от Мали с късен гол (ВИДЕО)

Кот д’Ивоар открадна точките от Мали с късен гол (ВИДЕО)

Двубоят от Група D завърши при резултат 1:1

Кот дИвоар се измъкна от загуба от Мали в двубой от Гурпа D на турнира за Купата на африканските нации. Срещата завърши при резултат 1:1 и така се запазиха шансовете на „слоновете” да продължат в 1/4-финалната фаза на надпреварата.

Отборът на Мали бе по-активният, владееше топката 66% от игровото време и водеше в резултата до 86-ата минута  с гол на Сако, който бе точен след шест минути игра. В края на двубоя обаче Макс Градел стреля от около 9 метра и измъкна отбора си.

Отборът на Кот дИвоар имаше и претенции за дузпа, които обаче останаха неуважени.

Другият двубой от групата е между Камерун и Гвинея с начален час 21:00 българско време.

Кот дИвоар е на върха в класирането на Група D с актив от 2 точки, следван от Мали със същия брой. На трето и четвърто място са съответно Камерун и Гвинея с по 1 точка.