2. Световен футбол
  3. Краев с асистенция за купата на Австралия

Краев с асистенция за купата на Австралия

Уелингтън с успех над тима на бивши защитници на Левски и ЦСКА

Божидар Краев продължава да се представя на високо ниво за новия си отбор Уелингтон Финикс. Офанзивният халф направи една асистенция за победата на своя тим с 2:1 като гост на Мелбърн Сити в мач от 1/8-финалите за Купана на Австралия.

Така тимът на Краев отстрани Мелбърн, за който титуляр бе бившият съотборник на българина в Левски – Нуно Рейш, и който във вчерашния ден представи бившия защитник на ЦСКА Томас Лам.

Краев започна като титуляр и асистира за първия гол, дело на Коста Барбарусес в 19-ата минута. В 36-ата минута тимът от Нова Зеландия вкара втори гол, а негов автор бе Бен Уейн.

След почивката Мелбърн Сити, който е собственост на компанията Сити Груп, която притежава редица клубове в целия свят, включително и Манчестър Сити, стигна до почетно попадение, което вкара националът на Австралия Матю Леки в 84-ата минута.

Божидар Краев пък бе сменен в 90-ата минута от Ян Сасе.