2. Световен футбол
  3. Ланус едноличен лидер в група 2 след разгромна победа

Ланус едноличен лидер в група 2 след разгромна победа

Аржентинският Ланус разгроми парагвайския Олимпия с 6:0 и оглави еднолично класирането на група 2 на южноамериканския турнир Копа Либертадорес

Аржентинският Ланус разгроми парагвайския Олимпия с 6:0 и оглави еднолично класирането на група 2 на южноамериканския турнир Копа Либертадорес. С успеха Ланус си гарантира участие на осминафиналите. Марио Павоне изведе аржентинците в резултата в 14-а минута, а Мауро Каморанези направи 2:0 с глава в 29-а минута. Павоне вкара втория си гол в мача в 55-а минута, а Марио Регейро реализира за 4:0, а Диего Валери и Силвио Ромеро довършиха разгрома.

Васко да Гама излезе начело в група 5 след успех с 2:1 над Алианса Лима. Фелипе Бастош вкара и двата гола за Васко, а Мигел Куриел върна едно попадение за Алианса. В група 6, Депортиво (Тачира, Венецуела) и Крус Асул (Мексико) завършиха 1:1. Равенството остави Крус Асул на първото място в равни точки и по-добра голова разлика от Коринтианс.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026