2. Световен футбол
  3. Лидерът в Аржентина загуби първи точки през сезона

Лидерът в Аржентина загуби първи точки през сезона

Росарио Сентрал взе само точка срещу 10 като гост

Лидерът в аржентинското футболно първенство Росарио Сентрал загуби първи точки през сезона след равенство 1:1 като гост на Атлетико Рафаела в мач от шестия кръг на надпреварата. Двубоят беше прекъснат за 6 минути в края на първото полувреме, след като главният арбитърът Херман Делфино беше ударен в гърдите от хвърлена от трибуните ролка хартия.

"Удари ме в гърдите и ми изкара въздуха. Все пак реших да продължа мача. Ако бяха хвърлили още един предмет към терена, щях да прекратя срещата", коментира реферът. Защитникът Хуан Елучанс изведе домакините напред в 19-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение но Джонатан Ферари в пеналта. Осем минути по-късно, обаче, Атлетико остана с човек по-малко, след като в рамките на няколко секунди Адриан Бастия първо получи жълт картон за груба игра, е след това и втори жълт и червен картон заради бурно оспорване на съдийското решение. Нападателят на гостите Марко Рубен изравни три минути след почивката с шестия си гол за сезона, след като засече с пета подаване в пеналта на Франко Серви.

Росарио запази първото си място с 16 точки, след като преследвачът Бока Хуниорс не се възползва и също стигна само до 1:1 на терена на Сан Мартин в Сан Хуан. Роденият в Буенос Айрес италиански национал Пабло Освалдо изведе гостите напред от дузпа в десетата минута, но Маркос Фигероа изравни в средата на втората част. Двата тима завършиха мача с по 10 души, след като първо вратарят на гостите Агустин Орион беше отстранен в 78-ата минута, а пет минути по-късно халфът на домакините Маркос Гелаберт също напусна игра след втори жълт и червен картон. Ланус се изкачи на трето място с 12 точки след успех с 2:0 над гостуващия Химнасия Ла Плата.

Вицешампионът Ривър Плейт прекъсна серия от пет пореден равенства във всички турнири след труден домакински успех с 1:0 срещу Годой Крус. Теофило Гутиерес пропусна дузпа в 19-ата минута, но три минути по-късно все пак се разписа и с 12 точки възпитаниците на Марсело Гаярдо се изкачиха на пета позиция. Шампионът Расинг Клуб продължи с колебливото си представяне, след като допусна късен гол при равенството 1:1 срещу Дефенса и Хустисия. Карлос Нунес изведе гостите напред още в първата минута, но четири минути преди края резервата Хулио Родригес изравни. Расинг има само две победи от началото на кампанията и с 9 точки заема 12-ото място във временното класиране.
Меси: Първата цел е изпълнена