2. Световен футбол
  3. Луис Суарес набута хеттрик на Чили за 6:4 в луд мач

Луис Суарес набута хеттрик на Чили за 6:4 в луд мач

Единсон Кавани се отчете с два гола за олимпийския тим на Уругвай, "урусите" заминават за Лондон

Три гола на Луис Суарес бяха ключът за победата на олимпийския отбор на Уругвай с 6:4 над Чили във вълнуващ мач, игран в Малдонадо. Единсон Кавани се разписа на два пъти.

Звездата на Ливърпул вкара впечатляващ хеттрик в последния мач за отбора на Оскар Табарес преди уругвайците да заминат за Англия. Луис Суарес, Единсон Кавани и Едигио Риос са тримата играчи над 23 години в отбора на „урусите” за Лондон 2012.

Въпреки хетррика на Суарес и двата гола на Кавани, защитата на Уругвай няма как да не притеснява щаба на тима. Чилийците набутаха цели 4 гола, като младокът Себастиан Убилиа от Универсидад де Чили се отличи с два гола през втората част.

Чили поведе набързо с два гола на Анхело Енрикес и Матиас Торо. Суарес и Кавани обърнаха мача за Уругвай, а стрелецът на Палермо Абел Ернандес вкара шестия гол.

Уругвай започва Олимпиадата в Група А с мач срещу ОАЕ в Манчестър. В същата група са отборите на Сенегал и домакина Великобритания.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка