2. Световен футбол
  3. Любимец на Сектор "Б" герой за Кабо Верде срещу Камерун (ВИДЕО)

Любимец на Сектор "Б" герой за Кабо Верде срещу Камерун (ВИДЕО)

Тимът на бившия футболист на Левски измъкна ранен от домакините

Един от любимците на Сектор "Б" Гари Родригес се превърна в герой за Кабо Верде при равенството с Камерун от турнира за Купата на африканските нации. Срещата завърши 1:1, а бившият футболист на Левсти изравни в 53-ата минута. Преди това Камерун поведе след гол на Винсънт Абубакар.

Домакините на турнира създаде първата сериозна опасност в мача. След 17 минута игра Винсънт Абубакар стреля от границата на наказателното поле, но топката мина на покрай дясната греда. В 33-ата отново той можеше да се разпише, но ударът му за втори път профуча в опасна близост от вратата.

Камерун успя да поведе в 39-ата минута. Абубакар стреля от границата на наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл на вратата.

Малко след началото на второто полувреме Кабо Верде изравни. Бившият нападател на Левски Гари Родригес получи топката в наказателното поле и с пета успя да се разпише. До края на срещата двата тима си размениха по няколко добри ситуации, но до нов гол така и не се стигна.

След равенството Камерун остава на първо място в група А със 7 точки. Втори е тимът на Буркина Фасо с 4. Кабо Верде също е с четири, но остава трети, докато Етиопия е на последна позиция с 1.