2. Световен футбол
  3. Марчело Липи изведе Гуанджоу до първа купа от Шампионската лига на Азия

Марчело Липи изведе Гуанджоу до първа купа от Шампионската лига на Азия

Китайският отбор победи ФК Сеул с повече голове на чужд терен във финала

Китайският първенец Гуанчжоу Евъргранд спечели за първи път в историята си Шампионската лига на Азия по футбол. Гуанчжоу завърши 1:1 във финалната среща-реванш срещу южнокорейския ФК Сеул и след равенство 2:2 като гост в първата среща заслужи трофея по правилото за повече отбелязани голове на чужд терен.

Бразилецът Елкесон откри резултата за домакините в 58-ата минута пред 58 хиляди зрители на стадион "Тиане", а само четири минути по-късно босненецът Деян Дамянович изравни, но за повече гостите нямаха сили.

С успеха възпитаниците на италианския специалист Марчело Липи си осигуриха място в Световното клубно първенство в Мароко от 11 до 21 декември, като на четвъртфиналите те ще срещнат първенеца на Африка, който ще бъде определен от финала между Орландо Пайрътс и Ал Ахли.

Липи, който изведе Италия до световната титла през 2006 година, стана първият треньор в историята с трофеи в европейската и в азиатската Шампионска лига. Той изведе Ювентус до клубния връх на Стария континент през 1996 година.