2. Световен футбол
  3. Мароко не сгреши срещу Коморските острови по пътя към елиминациите (ВИДЕО)

Мароко не сгреши срещу Коморските острови по пътя към елиминациите (ВИДЕО)

Фаворитите изпуснаха дузпа, Селим Амала и Закария Абухлал се разписаха

Мароко спечели с 2:0 срещу Коморските острови мача си от група "C "за Купата на африканските нации. Головете вкараха Селим Амала и Закария Абухлал. Така мароканците събраха максимален актив от 6 точки и са почти сигурен участник в елиминационната фаза на надпреварата.

Четвърт час след началото Амала отбеляза за 1:0. В 37-ата минута Найеф Агер засече центриране от ъглов удар, но като по чудо Коморските острови се размина с втори гол в мрежата си.

Доминацията на Мароко продължи и след почивката, като с наближаването на края физическият запас на Коморските острови видимо се изчерпа. Аюб Ел Кааби, Амала, Софиан Буфал и Юсеф ен Несири се отчетоха с големи пропуски. С няколко добри намеси блесна и вратарят на символичните гости Салим Бен Бойна.

Десетина минути преди края Мароко получи правото да изпълни дузпа, но ударът на Ен Несири беше отразен от стража.

Малко преди изтичането на редовното време мароканците най-сетне вкараха втори гол и сложиха точка на спора. В голмайстор се превърна АБухлал. Първоначално попадението не беше зачетено, наложи се намеса на ВАР, за да се потвърди редовността му.

По същото време в Малави спечели с 2:1 срещу Зимбабве след обрат, Ишмаел Уади вкара за Зимбабве, но две попадения на Габадиньо Манго бяха достатъчни за победа и три точки.

С успеха Малави е трети в група B с актив от 3 точки. Пред него са Сенегал и Гвинея, които са с по 4. Последен остава Зимбабве с нулев актив.

Габон - Гана 1:1