2. Световен футбол
  3. Мексико и Панама ще спорят за Голд Къп 2023

Мексико и Панама ще спорят за Голд Къп 2023

"Ацтеките" победиха Ямкайка, а панамците елиминираха САЩ

Мексико и Панама се класираха за финала на "Голд Къп". Мксиканците се наложиха с 3:0 над Ямайка, а в другия полуфинал Панама елиминира САЩ след изпълнение на дузпи. Двубоят за титлата ще се състои на 16 юли в Ингълууд.

Ямайка нямаше загуба от началото на турнира, но срещу "ацтеките" получи гол още във 2-ата минута, дело на Хенри Мартин, и до края така и не успя да отговори подобаващо. Мексиканците контролираха случващото се на терена и в 30-ата минута удвоиха аванса си чрез Луис Чавес. Точка на спора сложи резервата Роберто Алварадо в последните секунди.Много повече интрига имаше в сблъсъка между САЩ и Панама. И двата тима създадоха доста положения в редовното време, но гол така и не падна. Две попадения на панамците бяха отменени заради засади, но в продълженията Иван Андерсон откри резултата след асистенция на Адалберто Караския. САЩ обаче изравни в 105=ата минута с точен изстрел на Хесус Ферейра.

За разлика от четвъртфиналите срещу Канада, този път "янките" се провалиха при дузпите. Пропуски направиха голмайсторът Ферейра и Кристиан Ролдан. За Панама от бялата точка не се разписа единствено Кристиан Мартинес. По този начин Панама се класира за финала на "Голд Къп" за първи път от 2013 година.