2. Световен футбол
  3. Мексико отстреля Сърбия с 2:0 (видео)

Мексико отстреля Сърбия с 2:0 (видео)

Голове в самото начало и края на мача матираха "плавите"

Треньорът на Мексико Хосе Мануел Де Ла Торе взе първа победа пред домашна публика след победа на страната над Сърбия с 2:0 в контрола. Карлос Салсидо откри за мексиканците в първата по-сериозна атака, а Хавиер Ернандес подпечата победата в последните минути от дузпа.

Сърбия имаше сериозно проблеми в защита след отказването от националния отбор на Неманя Видич и проблемите с очите на Невен Суботич.

Мексико се възползва от отслабената отбранителна линия на западните ни съседи още във 2-ата минута. Карлос Салсидо центрира за Чичарито, конкурентът на Димитър Бербатов в атаката на Манчестър Юнайтед се размина с топката на няколко метра от вратата и заблуди Владимир Стойкович, който не можа да реагира и топката влетя директно в мрежата му – 1:0.

Домакините продължиха да играят по-силно и само геройските намеси на Стойкович запазиха аванса им минимален. Милош Нинкович изпусна най-сериозния шанс за Сърбия, когато шутира силно с десния крак извън наказателното поле, но стражът Алфредо Табарера спаси.

2 минути преди края Александър Коларов, който играе в Манчестър Сити, събори Хавиер Ернандес в наказателното поле и съдията даде дузпа за Мексико. Самият Чичарито застана зад топката и не сбърка, пращайки топката в левия ъгъл за 2:0.

Така година след назначаването си мениджърът на Мексико спечели мач у дом. Досега той имаше един-единствен шанс срещу Бразилия, но не можа да излъже Селесао.