2. Световен футбол
  3. Мексико прониза Уругвай в края на луд мач (ВИДЕО)

Мексико прониза Уругвай в края на луд мач (ВИДЕО)

Венецуела надви 10-те от Ямайка с 1:0 в другия мач от групата

Мексико постигна късна победа с 3:1 над Уругвай на старта на Група C в турнира в един луд мач с два червени картона, бой по трибуните, сбъркан химн на едната страна и два гола за „ацтеките” в последните минути.

Мачът започна по конфузен начин и уругвайският химн беше сбъркан с този на Чили на стадиона в Глендейл, Аризона. Голямата звезда Луис Суарес не е в отбора заради контузия.

По-голямото объркване при „урусите” дойде в 4-ата минута, когато Алваро Перейра си заби ефектен автогол с глава след центриране на Андрес Гуардадо от лявото крило – 1:0 за Мексико.

Още преди края на първата част халфът на Фиорентина Матиас Весино успя да си заработи два жълти картона и Уругвай остана с 10 души.

В 73-ата минута численото равенство бе възстановено, защото и Гуардадо напусна терена с втори жълт картон за фаул срещу Карлос Санчес. Точно Санчес центрира от свободния удар и лидерът в защитата на Атлетико Мадрид Диего Годин изравни с глава.

Пет минути преди края хитър пас по земя в наказателното поле обърка уругвайската защита, ветеранът Рафа Маркес получи около границата на вратарското поле и с мощна бомба под напречната греда не остави шанс на вратаря – 2:1 и голяма радост за Мексико.

В добавеното време Раул Хименес овладя преди вратаря с много късмет и центрира пред вратата за Ектор Ерера, който отблизо сложи точка на спора с глава за 3:1.

Преди това битката в същата група започна с успех на Венецуела с 1:0 над Ямайка на „Солджър фийлд” в Чикаго.

Отборът на Венецуела проведе отлична атака с къси пасове с едно докосване в 15-ата минута, нападателят на Торино Жозеф Мартинес получи отляво и прецизно преодоля вратаря през краката за 1:0.

В 23-ата минута халфът на Брьондби Рудолф Остин застъпи с бутоните си глезена на Томас Ринкон и бе директно изгонен. До края Ямайка нямаше отговор с човек по-малко, въпреки че Майкъл Ектор удари дясната греда с фалцов удар, а селекционерът на ямайците Вини Шефер беше изгонен за протести срещу червения картон още на почивката.

В групата лидер е Мексико с 3 точки, Венецуела е със същия актив, а Ямайка и Уругвай са без точки.  В петък във вторите мачове Уругвай играе с Венецуела, а Мексико срещу Ямайка.