2. Световен футбол
  3. Мексико се класира за финалната фаза на квалификациите в зона КОНКАКАФ

Мексико се класира за финалната фаза на квалификациите в зона КОНКАКАФ

Мексико си гарантира място във финалната фаза на световните квалификации за Мондиал 2014, зона КОНКАКАФ. "Ацтеките" победиха Коста Рика с 1:0 и са първият отбор, класирал се за последния етап от квалификациите.

Мексико си гарантира място във финалната фаза на световните квалификации за Мондиал 2014, зона КОНКАКАФ. "Ацтеките" победиха Коста Рика с 1:0 и са първият отбор, класирал се за последния етап от квалификациите. Нападателят на Манчестър Юнайтед - Хавиер Ернандес-Чичарито, реализира единствения гол за Мексико след час игра на стадион "Ацтека". Така Мексико има пълен актив от 12 точки след четири мача и е на върха в група B.

Панама е начело в група C с 9 точки след победа с 2:0 над Канада. Мачът бе прекъснат за 15 минути в началото, след като угасна осветлението на стадиона. След подновяването на играта Роландо Блекбърн и Блас Перес вкараха головете за успеха на панамците. Хондурас и Канада изостават от Панама на 2 точки, докато последният в групата Куба няма шансове да продължи в следващата фаза.

Най-оспорвана е битката в група А, където Гватемала, САЩ и Ямайка имат по 7 точки, докато Антигуа и Барбуда са последни с една точка. САЩ победи Ямайка с 1:0 в Кълъмбъс, Охайо, като единствения гол вкара Еркулес Гомес от пряк свободен удар в 55-а минута. Американците, водени от селекционера Юрген Клинсман, се нуждаят от задължителна победа в последния си домакински мач срещу Гватемала, за да са спокойни за класирането си напред.

Шест отбора се класират за финалната фаза на квалификациите в зона КОНКАКАФ, като първите три печелят директна квота за Мондиал 2014, а четвъртият ще играе плейоф срещу победителя в зона Океания.

Перу излъга Уругвай и изплува от дъното

Перу победи Уругвай с 1:0 у дома и записа първи успех в квалификациите за Мондиал 2026

Роналдиньо си купи футболен отбор

Бразилската легенда вече е собственик на Грийнвил

Меси след 1:1 с Венецуела: Беше ужасно!

Капитанът на Аржентина недоволства от състоянието на терена

Бразилия обърна Чили до 2:1 с късен гол на Луис Енрике

"Селесао" се изкачи до четвъртото място в квалификационната група на Южна Америка