2. Световен футбол
  3. Мексико срази Япония и се класира за финала (ВИДЕО)

Мексико срази Япония и се класира за финала (ВИДЕО)

Националният отбор на Мексико победи Япония с 3:1 и се класира за финала на турнира по футбол за мъже на Олимпийските игри в Лондон.

Полуфиналният мач се игра на стадион „Уембли”, а японците излязоха с гол напред в резултата в 12-ата минута, след като Юки Отсу успя да преодолее стража на съперника и да прати кълбото в мрежата му.

Мексиканците обаче се върнаха в мача малко след като изтече половин час игра от началото на срещата. Точен за 1:1 в 31-ата минута бе Марко Фабиан. До почивката нови голове в мача не паднаха и след 45 минути игра резултатът бе 1:1.

В 65-ата мексиканците поведоха с 2:1 след гол на Орибе Пералта, а крайното 3:1 бе оформено от Хавиер Кортес в последната 90-та минута.

По този начин Мексико успя да си осигури място на финала, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Южна Корея и Бразилия.