2. Световен футбол
  3. Мексико удари Ямайка и ще играе на четвъртфиналите (ВИДЕО)

Мексико удари Ямайка и ще играе на четвъртфиналите (ВИДЕО)

Уругвай отпадна от Копа Америка след загуба от Венецуела

Мексико се класира за четвъртфиналите на турнира Копа Америка. В двубой от група С „ацтеките” победиха Ямайка с 2:0. Срещата се проведе на стадион „Роуз Боул” пред около 80 000 зрители.

Резултатът бе открит от Хавиер Ернендес в 18-ата минута. Това бе 45-ото му попадение с националния екип. Орибе Пералта оформи крайното 2:0 в 81-ата минута.

В другия двубой от групата  Уругвай загуби от Венецуела с 0:1 и отпадна от надпреварата. Голмайстор стана Хосе Саломон Рондон, като с след този успех тимът също се класира за фазата на директните елиминации.

Нападателят на Уругвай Луис Суарес пропусна първия мач заради контузия, но преди началото на този загряваше наравно с останалите. Въпреки това, той не бе вписан в състава на селекционера Оскар Табарес и не скри недоволството си от това.