2. Световен футбол
  3. Меси носи победа на Аржентина след завръщането си (ВИДЕО)

Меси носи победа на Аржентина след завръщането си (ВИДЕО)

Вижт всички резулати от световните квалификации в Южна Америка

Лионел Меси отбеляза по подобаващ начин завръщането си в националния отбор на Аржентина, като вкара единствения гол за победата над Уругвай с 1:0 в квалификационен мач за Мондиал 2018, зона Южна Америка.

В мач с малко голови положения геният на Меси блесна две минути преди почивката, когато макар и затворен от противникови защитници, мегазвездата намери начин да стреля, топката рикошира и попадна в мрежата.  Това е 56-и гол за Меси в 114 мача с националната фланелка.

Аржентина успя да задържи крехкия аванс, макар че игра цяло второ полувреме с човек по-малко след втори жълт и червен картон на нападателя Пауло Дибала в първия му мач като титуляр за Аржентина. Малко преди това Дибала можеше да се превърне в герой, но негов удар срещна гредата.

Лионел Меси обяви, че се отказва от националния отбор през юни след разочароващата загуба във финала на Копа Америка. В крайна сметка Меси промени решението си за радост на цяла Аржентина.

След четвъртия си успех в квалификациите от седем изиграни мача Аржентина оглави класирането, като измести от върха именно Уругвай. Аржентина има 14 точки, а Уругвай, Колумбия и Еквадор са с по 13. За Уругвай това бе втора загуба в квалификационната кампания.