2. Световен футбол
  3. Меси отбеляза 50-ия си гол за Аржентина при 2:0 над Боливия (ВИДЕО)

Меси отбеляза 50-ия си гол за Аржентина при 2:0 над Боливия (ВИДЕО)

Ди Мария излезе контузен, аржентинците получиха много съмнителна дузпа за гола на Меси

Лео Меси вкара 50-ия си юбилеен гол за Аржентина от дузпа при успеха с 2:0 у дома над Боливия в квалификациите за Мондиал 2018 в Русия.

На стадион „Марио Кемпес” в Кордоба разликата в класите беше очевидна и халфът на Валенсия Евер Банега нацели боливийската греда още в 10-ата секунда.

В 19-ата минута Меси подаде бързо на Игуаин от свободен удар, голаджията на Палермо прехвърли вратаря, защитник изби от голлинията, но Игуаин търкули пред вратата за десния бек Габриел Меркадо, който отблизо вкара във втори пореден мач за националния тим.

Боливия стигна до наказателното поле на „гаучосите” чак в 27-ата минута, но веднага след това последва втори гол. Банега влезе в наказателното поле след контра и пас на Меси, но бе спрян и Аржентина получи крайно съмнителна дузпа, защото защитникът на пръв поглед отне топката напълно според правилата. Гостите протестираха, но Меси застана зад топката и с левия крак опъна мрежата в десния ъгъл – 2:0.

Веднага след гола контузеният Ди Мария не успя да издържи и бе заменен от Анхел Кореа.

Аржентинците пропуснаха доста положения за още голове след почивката. Меси направи пропуск в 49-ата минута, а Серхио Ромеро направи първото си спасяване за вечерта чак в 54-ата минута. Лампе направи две спасявания в 59-ата минута, а Билия и Банега не уцелиха вратата от изгодни позиции.

Победата качи отбора на Херардо Мартино на трето място в квалификациите в зона Южна Америка с 11 точки, Боливия е девети с едва 3.