2. Световен футбол
  3. Меси се развихри, Аржентина отнесе Еквадор и оглави зона "Южна Америка" (видео+снимки)

Звездата на „гаучосите” изигра страхотен мач, реализира едно попадение и изработи други две за успеха с 4:0

Представителният тим на Аржентина записа трета поредна победа и оглави еднолично класирането на световните квалификации в зона "Южна Америка", разгромявайки като домакин Еквадор с 4:0.

Звездата на „гаучосите” Лионел Меси изигра страхотен мач с капитанската лента на своя тим, като реализира едно от попаденията и изработи други две.

Магьосникът на Барселона не взе участие само в първия гол на стадион "Монументал" в Буенос Айрес.

В негов автор се превърна Серхио Агуеро, разписал се в 20-ата минута след пас на Анхел ди Мария, но получил жълт картон, заради което ще пропусне предстоящото домакинство срещу Парагвай. Десет минути след първия гол падна и вторият, дело на Игуаин след пас на Меси.

Само две след това пък двамата си размениха ролите и след хубаво двойно подаване нападателят на Реал /М/ асистира на Лео, за да оформи той класическата преднина на своите.

При резултат 3:0 дойде и паузата, а след нея имаше само едно попадение. То падна в 76-ата минута, когато Меси овладя една топка близо до аут линията и намери връхлитащия на скорост към далечната греда Ди Мария, който с воле прати кълбото в мрежата и така сложи точка на спорта.

След победата Аржентина събра 10 точки на върха в класирането, докато Еквадор остана на пета позиция с 6 пункта от 4 мача.